Josef Průša

Česká média

Video rozhovor na Alza.cz

3.9.2015 Rozhovor se mnou pro Alza.cz o RepRapu, otevřeném designu, kontinuálním vývoji a modelování se spoustou zajímavostí okolo 3D tisku. Škoda jenom horšího zvuku, kameraman nepočítal s puštěnou farmou 3D tiskáren, musíte si pustit hodně nahlas.

Ihned

20.7.2015 O výhodách open source 3D tiskáren, našem růstu a dalších tématech psali hezky na ihned.cz. Tiskárna od nás jen tak nezestárne

ČT1 Zázraky přírody

20.3.2012 jsem měl tu čest a prezentovat RepRap a obecně 3D tisk v pořadu České televize Zázraky Přírody.

Během pořadu jsem udělal 3D scan (v podstatě 3D fotografie, ale za všech stran), podívejte se na časosběrné video jeho tisku a stáhněte si i jeho scan! Stahnout Zazraky-koren.stl!

Fotky z natáčení

Laborky.cz

Během natáčení jsem se seznámil i s bezva partou z Gymnázia Slaný. Nelenili a hned mě přemluvili aby jsme společně postavili další 3D tiskárnu. Máme v plánu další spolupráci, tak určitě sledujte web laborky.cz jak společně tiskneme nové vynálezy.

 

 

Na Plovárně u Marka Ebena

Rozhovor ke shlédnutí zde. Pan Eben souhlasil s publikováním jeho busty, tak jí zde dávám ke stažení. Můžete si tak vytisknout vlastní 3D sošku 😉

Stáhnout Eben.stl

Za model děkuji Milanu Rysovi http://mejla.cz.

Z dalších věcí co jsem zmínil bylo vytisknuté srdce Heart Gear 

Reflex č.24 2012

Před pár týdny mi napsal Miloš Čermák, zda-li bych nechtěl udělat rozhovor pro Reflex. Jasně, že jo. Čermáka znám dlouho, kdysi jako malej špunt jsem na něj koukal v Zavináči na ČT. No slovo dalo slovo a článek je na světě (v Reflexu č.24).

Já tu jen přihodím pár zajímavostí navíc 🙂

Model slečny modelky ke stažení v STL. (Licence CC BY-NC-ND 3.0)
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.

Skenování Čermáka