Josef Průša

Originální 3D tiskárna Prusa i3

Podívejte se na originální Prusa i3 3D tiskárnu! Nejlevnější je už od 16 990 Kč

Průša 3D tiskárny na faceboku

Novinky ohledně Multi Materiálu #2

Saturday, April 29th, 2017

Je opět na čase uveřejnit novinky ohledně Multi Materiálu. Tentokrát mám dobré zprávy! Podařilo se nám vyřešit všechny problémy z minulého updatu, což znamená, že se připravujeme na expedici!

Řešení bylo použít na chlazení filamentu silnější ocelové trubičky dohromady s novým, speciálně upraveným heatbreakem od E3D. Toto zaručuje, že se dá tisknout s naprostou většinou filamentů, i když ne úplně odpovídají specifikaci. Většina nepovedených tisků tak nyní máme kvůli zašmodrchaným filamentům nebo odloupnutí výtisku od podložky, což jsou bohužel běžné bolesti 3D tisku.

Všechno je tak jasné a nyní čekáme na vyrobení zásoby nových heatbreaků od E3D. Abyste heatbreak nemuseli sami měnit, upgrade bude obsahovat novou předsestavenou E3D V6 trysku včetně nového heatbreaku. Bohužel, protože jsme v s tím v původní kalkulaci nepočítali, podobně jako s přidáním Bondtech podávacích koleček (jedno se prodává za 50$!), musíme pro nové objednávky upravit cenu. Nová cena je tak 7490 Kč za dvou materiálovou verzi a 8990 Kč s DPH za čtyř. Žádné doplatky k předobjednávkám samozřejmě nechceme. A to nejlepší na závěr – jen se podívejte na několik multimateriálových tisků (všechny jsou vytištěné s výškou vrstvy 200 um).

Variety of multi material objects

Různé multi materiál objekty na 200 um

Egyptský rytíř od Zoruma http://www.thingiverse.com/thing:1826018

4 material 3DBenchy

4 material 3DBenchy

3DHubs Marvin

3DHubs Marvin

Demon Girl Bust by Kintall http://www.thingiverse.com/thing:758165

Demon Girl Bust od Kintall http://www.thingiverse.com/thing:758165

Dnes se začínáme stěhovat do nových prostor. Konečně budeme moci zvýšit produkci a snížit naše dodací doby, ve starých prostorách to prostě logisticky už nešlo. Máme kolem  6000 m2! Stěhování bude dokončeno kolem 15. května a první várku Multi materiálu plánujeme odesílat 18. května. Zbytek předobjednávek nám bude trvat okolo dvou měsíců.

New PrusaHQ

Naše nové velitelství

Pokud se chcete na Multi Materiál zajít podívat – budeme ho ukazovat na 3D Expu v Praze 9.-12.5 na výstavišti v Leťnanech.

Na viděnou 🙂